На 13.03.2026 г. в ОУ „Христо Ботев“, с. Съдиево, се проведе Национално състезание по безопасност на движението по пътищата (БДП). Събитието събра ученици, учители и гости, обединени от каузата за изграждане на отговорно поведение на пътя и повишаване на пътната култура сред младите хора.
Участниците демонстрираха своите знания и умения чрез практически задачи и теоретичен тест, свързани с правилата за движение. Особен интерес предизвикаха майсторските изпитания с велосипеди, при които учениците преминаваха през специално изградено трасе с препятствия – конуси, тесни участъци и балансиращи елементи. С голямо старание и концентрация те показаха отличен контрол, бърза реакция и спазване на правилата за безопасност.
В надпреварата се включиха два отбора „ Зебра“ с ръководител г-жа Стоянка Георгиева, и отбор „ Пътни спасители“ с ръководител г-жа Дарина Влаева . На първо място се класира отбор „ Зебра “ с ръководител г-жа Стоянка Георгиева.
Състезанието премина в дух на спортсменство, отговорност и ентусиазъм. Публиката активно подкрепяше участниците, а атмосферата бе изпълнена с емоции и аплодисменти.
ОУ „Христо Ботев“, с. Съдиево, за пореден път доказа своята ангажираност към възпитанието и обучението на учениците в дух на безопасност, дисциплина и гражданска отговорност.